Solingen Manikür Seti 185R

Solingen Manikür Seti 185R

SOLINGEN
Marka:SOLINGEN Ürün Kodu : 8697888006471
Güvenli Alışveriş
100% Orjinal
150 tl ücretsiz kargo
223,90
Fiyat Alarmı

+

-

Hızlı Kargo
Aynı gün kargoya teslim
Telefonla Sipariş Hattı
0850 304 78 48
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • ÇANTALI MANİKÜR SETİ
  1 Adet Çift Taraflı Et İtici(krong)
  1 Adet Solingen Tırnak Törpüsü
  1 Adet Solingen Cımbız
  1 Adet Solingen Et Makas
  1 Adet Solingen Et Pensi
  ET İTİCİ(Krong): Tırnak kenarındaki ölü derileri açmak ve itmek için kullanılır.
  TIRNAK TÖRPÜSÜ: Kesilen tırnakların eğriliklerini gidermek ve tırnaklara şekil vermek için kullanılır.
  CIMBIZ: Kaş almakta ve şekillendirmekte kullanılır. Kaş alırken kılların kırılmasını önlemek için kılları büyüme yönüne doğru alınız.
  ET MAKASI: Tırnak kenarlarındaki veya tırnağın dibinde yer alan fazla kısımların kesilmesinde kullanılır.
  ET PENSİ: Tırnak kenarlarındaki temizlenmesi gereken etler, kalan pürüzler ve parmak kenarlarındaki sertliklerin kesilip düzeltilmesinde kullanılır. Ayrıca batık tırnakların ve nasırların çıkarılmasında da kullanılır.
  TAVSİYELER
  Manikür ve pediküre başlamadan önce el ve ayaklarınızı ılık suda ve (sabunla) 5-10 dakika bekleterek yumuşatınız. Maniküre ve pediküre başlarken öncelikle tırnak dibini açma işlemi yapılır.Uzamış, maniküre ve pediküre hazır etlerin tırnaktan ayrılması sağlanır. Dolayısıyla hazırlanmış etler yumuşar ve kesilmeye hazır bir hale gelir. Mümkün olduğunca tırnak etlerini çok derin kesmemek gerekir. Parçalı kesimden ziyade etin ay şeklinde bir seferde tırnak etrafından dolanarak çıkarılması gerekir.Tırnak törpülerken çok sert darbelerden kaçınmak gerekir.Tırnağın çatlaması ve kırılması yanlış törpülemeyle meydana gelir.Tırnak törpülemeye tırnağın orta yerinden başlanır. İleri geri, yumuşak ama seri hareketlerle, önce tırnak boyuna istenen şekil verilir, daha sonra tırnak yanlarından düzeltme yapılır. Tırnak yanlarının çok sivri kalmamasına özen göstermek gerekir. Bu, özellikle ayak tırnaklarında batığa sebep olur.
  Tırnak etlerinin temizlenmesi ve törpülenmesi bittikten sonra ellere bakım yapmak gerekir.Tırnak havluya sürülür ve böylece tortuların temizlenmesi sağlanarak pedikür tamamlanmış olur.
  ÖNEMLİ UYARILAR
  Manikür/pedikürün steril bir ortamda, steril aletler ve havlu kullanılarak yapılması önemlidir. Özellikle et pensi ve et makasını her kullanımdan sonra dezenfekte etmek amacıyla alkol veya kolonyalı pamuk ile temizleyip iyice kurutunuz. Nemli ortamlarda bulundurmayınız.
  NOT: Ürünleri amacı dışında kullanmayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.